KONST / Litografier / Färglitografier 12735059
nr 1273 5059
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, 500-upplaga. Signerad. Motivet: 22x15 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 september 2019
kl 19:29:12
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson